czwartek, 24 maja 2012

Lwów i chwila refleksji

Za górami.... za lasami, dawno, dawno temu.... ale nie będę opowiadać bajek, choć bbbbbbbbbbbbbbardzo dawno mnie tu nie było. Powodów jest wiele, największy to ŻYCIE płatające figle,ciągłe niespodzianki, ja planuję jedno, a Ktoś tam na górze nie koniecznie się z tym zgadza i w duchu uśmiecha :) Każdego dnia przeglądałam cichaczem Wasze blogi z nadzieją, na powiew inspiracji, z nadzieją, że coś napiszę. Na wszystkie wycieczki, te duże i te malutkie brałam pod pachę aparat by móc potem podzielić się zdjęciowymi zdobyczami. I na tym się kończyło :( Zdjęcia lądowały w komputerze, a ja zaczynałam kolejny dzień. Czasem lepszy, czasem gorszy ale zawsze inny. Są dni gdy przepełnia nas siła, możemy przenosić góry, są też dni zadumy, refleksji nad życiem. Jesteśmy gdzieś...., jesteśmy nieobecni. Przez długi okres czasu nie miałam motywacji do pisania, brak chęci, brak czasu, zabiegana nawet nie myslałam o tym, czym mogłabym się z Wami podzielić.
Niedawno odeszła bardzo bliska mi osoba, życzliwa, cierpliwa, kochana, najwspanialsza Babcia. Nadal czuję zapach Jej wspaniałych pierożków, po domu zamiast w pantoflach chodzę w robionych na drutach skarpetach, pamiętam jak jako dziecko czesałam Jej długie, cieniutkie i już wtedy bieluteńkie włosy, plotłam warkoczyki. A Babcia... Babcia cierpliwie to znosiła. Babcia-skarbnica głęboko ukrywanych historii, skrywanych by nie przynosiły bólu, rzadko opowiadała o swoim ciężkim dzieciństwie i latach młodości. Pochodziła ze wschodu, urodziła się we Lwowie, cudem przeżyła wywózkę na Sybir. Lwów-piękne miasto,dzień po pogrzebie postanowiłam tam pojechać. Mój wyjazd tam miał jeden cel, chciałam zamknąć oczy i zobaczyć Lwów oczami mojej Babci, odszukać kamienicę na Łyczakowie, w której mieszkała... Udało się

2 komentarze:

  1. nawet nie wiesz ile razy myślałam o Tobie moja bee... zastanawiałam się dlaczego zniknęłaś .. ale jesteś i dobrze mi z tym .. witamy po dłuuugiej przerwie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję.... ja pamiętam o obietnicy odwiedzinowej :) nadal aktualna:)

      Usuń